Zadbaj o piersi podczas ruchu

Aktywność fizyczna to nie tylko droga do pięknej sylwetki, to sposób na życie.

Codzienna dawka ruchu chroni nie tylko przed tzw. chorobami cywilizacyjnymi, ale zapewnia doskonałe samopoczucie, dodaje energii i dostarcza tak potrzebną w okresie jesiennej chandry dawkę endorfin.

Nie każda z nas musi być jak Ewa Chodakowska. Właściwą dyscyplinę sportową należy dobrać do indywidualnych preferencji i możliwości, a także zainteresowań każdej z nas.

Kobieta ciesząca się aktywnością i ruchem musi pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu piersi podczas uprawiania sportu.

Jak to zrobić?

Nosząc prawidłowo dobrany stanik sportowy. Jego podstawową funkcją jest unieruchomienie piersi. Ograniczając ich ruch, po to by zminimalizować ryzyko wystąpienia wstrząsów i przeciążeń podczas wysiłku fizycznego. Według specjalistów od badań zagadnień sportowych z Uniwersytetu Portsmouth, podtrzymujący biustonosz sportowy amortyzuje drgania i ogranicza ruchy biustu o 74%, podczas gdy zwykły stanik jedynie o 38%.

Piersi zbudowane są z ze skóry oraz sieci pasm tkanki łącznej, zwanej więzadłami Coopera i są bardzo delikatne, a podczas intensywnych ruchów i wzmożonej aktywności fizycznej ulegają rozciąganiu.

W konsekwencji biust traci jędrność i elastyczność, staje się obwisły, a nawet zdeformowany. Niestety jest to proces nieodwracalny, ponieważ raz rozciągnięta tkanka nie wraca do wcześniejszych kształtów – dlatego tak ważnym jest ćwiczenie w staniku sportowym.

Dobry stanik sportowy jest bardzo wysoko zabudowany i wykonany z grubszego-piankowego materiału – dzięki temu zapewnia stabilizację piersiom, zapobiegając ich rozciąganiu. Dodatkowo modeluje je i nadaje im właściwy kształt oraz zbliża do siebie, dzięki czemu ręce mają swobodę ruchów podczas ćwiczeń.

Warto wiedzieć, że materiał z którego jest wykonany stanik, mimo że jest gruby, „oddycha” i absorbuje wilgoć ze skóry, jednocześnie umożliwiając dopływ powietrza do piersi. Odpowiedni dobór stanika sportowego jest tak samo ważny jak codziennej bielizny.

Już DZIŚ wejdź, sprawdź, kup i ciesz się komfortem podczas treningu!

https://www.margot24.pl/biustonosze/biustonosze-sportowe