Małe, średnie i duże piersi, biustonosze, piersi po mastektomii – Mity, a Prawda!

Czyli co wolno, a czego nie robić mając biust

1. MAŁY BIUST – lekceważyć go i nosić biustonosze byle jakie, bo to nic nie szkodzi. Wszelkie uciski spowodowane za dużym, za szerokim – po prostu niewłaściwym stanikiem zawsze prowadzą do różnych zmian wewnątrz piersi.
Biustonosz w wersji super push-up

Biustonosz w wersji super push-up

2. ŚREDNI BIUST – ograniczać go jednym ulubionym fasonem, nie wybierając innych, bo to nie dla mnie. Ze średnim rozmiarem piersi masz najwięcej możliwości, gdyż wiele konstrukcji będzie ci służyć.
Uwodzicielski Biustonosz Letnia Pokusa

Uwodzicielski Biustonosz Letnia Pokusa

3. DUŻY BIUST – pomniejszać go z braku akceptacji rozmiaru. Wszelkie rozpłaszczanie i uciskanie piersi ma ogromny wpływ na układ krążenia, bóle piersi, oraz tworzenie się zmian wewnątrz piersi min. tłuszczaków, co dowiódł bardzo szczegółowo nasz Polski producent bielizny Corin.
Miękki biustonosz na fiszbinach

Miękki biustonosz na fiszbinach

4. BIUST PODCZAS CIĄŻY I KARMIENIA – bagatelizować go, bo i tak jest piękny i jędrny. Nic bardziej złudnego, gdyż nabierając pokarmu robi się ciężki i chodząc bez stanika narażamy go na utratę jędrności później. Pasma tkanki łącznej znajdujące się wewnątrz piersi są delikatne i mogą ulec uszkodzeniu przy dużych obciążeniach. Dodatkowo nie zwracając uwagi na za małą miskę, uciski materiałowe lub drutowe mogą spowodować zatykanie się kanałów mlecznych wewnątrz piersi – tworząc zatory. Natomiast spanie w biustonoszu w ciąży dotyczy wyłącznie kobiet z dużym biustem, a nie wszystkich.
Wygodny biustonosz dla karmiącej mamy - Mama Lou

Wygodny biustonosz dla karmiącej mamy – Mama Lou

5. BIUST PO MASTEKTOMII – nie wolno rezygnować z pięknego i dobrego stanika, bo to już bez znaczenia. Nie jesteś skazana na zwykłą i nieatrakcyjną bieliznę. Pamiętaj prawdziwa kobiecość jest w tobie. Zawsze bądź wymagająca i wybieraj biustonosze, które trafiają w twój gust, oczywiście z miejscem na protezę. Oferta bielizny dla Amazonek ma bogatą kolorystykę i jest zmysłowa.
Biustonosz soft protetyczny

Biustonosz soft protetyczny

6. BIUSTONOSZ SPORTOWY – powinien unieruchomić piersi. Ograniczenie ich ruchu zminimalizuję ryzyko wystąpienia wstrząsów podczas uprawiania sportu. Często nawet małe obciążenia powodują uszkodzenia wiązadeł coopera, które bezpośrednio mają wpływ na utratę jędrności. Pamiętajcie, że stanik sportowy amortyzuje drgania i ruch piersi nawet o 74%, a zwykły stanik tylko 38%.
Biustonosz sportowy odpowiedni dla każdej aktywności ruchowej

Biustonosz sportowy odpowiedni dla każdej aktywności ruchowej

7. BIELIZNA ŚLUBNA – komfort i pragmatyzm kontra moda i trendy. Często wybierając bieliznę pod suknie ślubną, zastanawiacie się między gorsetem, a biustonoszem. Pamiętajcie, że komplet bielizny ślubnej jest praktyczniejszy i bardziej go wykorzystacie później. Natomiast gorset jest zdecydowanie efektowniejszy, ale zazwyczaj wyłącznie na tą okazję. Istotna jest tutaj wersja sukni ślubnej, a najbardziej jej grubość w partii górnej. Odradzam kupowania gorsetu, jeśli suknia jest utwardzana w formie gorsetowej. Nie wyobrażacie sobie, jak ciężko będzie Wam wytrzymać w podwójnym gorsecie. Niewątpliwie ważna jest też pora roku w jakiej zamierzacie się pobrać. Jesień i zima, a nawet wczesna wiosna, bywa dobrą porą na ubieranie gorsetu. Latem musicie brać pod uwagę, że ze względu na temperaturę lepiej wybierać lżejszą bieliznę.
Minimalistyczny biustonosz usztywniany typu balkoneta

Minimalistyczny biustonosz usztywniany typu balkoneta

Tak naprawdę najważniejsze, aby bielizna, którą nosisz dostarczała Ci wiele wrażeń i niezapomnianych chwil na każdym etapie życia. Pamiętaj, że bielizna jest jak druga skóra więc musi być wygodna, ale również powinna być odzwierciedleniem Twojej osobowości.

Akceptuj siebie, taką jaką jesteś, a zawsze będziesz piękna, bo prawdziwa uroda płynie ze środka…