Amazonki – Kobiety po mastektomii

Pamiętaj – jesteś silna, piękna i niezwyciężona. 

Ks. prof. Józef Tischner powiedział „miejsce człowieka jest tam, gdzie wolność nabiera pełnego sensu”.

Każda kobieta w momencie diagnozy – rak piersi – przede wszystkich martwi się o swoje życie i zdrowie. Pojawiają się pytania: co z moim życiem rodzinnym, społecznym i małżeńskim? Czy nadal będę się czuć kobietą spełnioną, która miała tyle marzeń i życia przed sobą?

Mastektomia jest jedną z wielu metod leczenia raka piersi, pozostają blizny i ubytek narządu, który jest uznawany jako symbol kobiecości i macierzyństwa.

Twoja Kobiecość po Mastektomii
Pojawia się „kompleks połowy kobiety”. Poza rehabilitacją, tak ważne w tym okresie jest wsparcie rodziny, męża i przyjaciół. Bardzo ważnym elementem rehabilitacji jest dobór odpowiedniej protezy, która zastępując własną pierś, z jednej strony ma wpływ na stan emocjonalny, pozwala w sposób estetyczny zatuszować jej brak, z drugiej strony ma absolutnie znaczenie zdrowotne. Brak właściwej protezy prowadzi do: przygarbienia, odstawania łopatki, obniżenia lub uniesienia barku. Musi być dobierana przez fachowy personel z uwzględnieniem jej ciężaru, wielkości, kształtu, konsystencji, a nawet barwy oraz uwzględniać rodzaj blizny.

Każda kobieta stara ubierać się odpowiednio do sytuacji, w której się znajduje. Przebycie choroby i noszenie protezy piersi nie powinno ograniczać udziału kobiety w życiu społecznym, towarzyskim ani w uprawianiu sportu. Toteż oferta bielizny obejmuje specjalistyczne staniki na różne okazje, topy, koszulki oraz kostiumy kąpielowe.

Nie mniej ważny jest dobór odpowiedniej bielizny specjalistycznej. Wyroby proponowane w różnorodnej konstrukcji posiadają odpowiednio szyte kieszonki po obydwu stronach, stabilnie utrzymujące protezę co zapewnia swobodę poruszania się. Bielizna po mastektomii oprócz wymagań technologicznych Jest nowoczesna, piękna i kobieca.

Odpowiednio do wielkości biustu i ciężaru protezy dopasowana jest szerokość ramiączek, z regulacją na plecach, dzięki czemu zmniejsza się napięcie w obrębie ramion i zapobiega obrzękom limfatycznym. Wszystkie brzegi są uelastycznione odpowiednią taśmą aby bielizna dobrze przylegała. Boczne wzmocnienia, poszerzony pasek (obłożenie przy miseczce), zapięcie z czterostopniową regulacją obwodu, wyższy środkowy szew (dekolt) zapewniają bezpieczne umiejscowienie protezy.

Do produkcji używane są surowce i dodatki posiadające Oeko-Tex standard 100. Toteż wyroby są godne zaufania, bo zbadane są substancje szkodliwe. Wykończenie antybakteryjne pozwala dłużej utrzymać higienę i utrudnia rozwój bakterii.